Krok Po Kroku
do lepszego jutra

Pomagamy, bo kochamy

Jesteśmy fundacją, która od 2011 otacza wsparciem dzieci z niepełnosprawnością – fizyczną i intelektualną. Z powodzeniem pomagamy setkom dzieci z gminy Oława, ale i z całego Dolnego Śląska. Zobacz, co możemy zrobić dla Ciebie!

Jak możemy Ci pomóc?

Ośrodek Rewalidacyjny

Nasz ośrodek stwarza warunki do prawidłowego rozwoju umysłowego, emocjonalnego i fizycznego dziecka oraz zastępuje obowiązek szkolny.

Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka

Oferujemy bezpłatne wsparcie terapeutyczne w ramach programu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka (WWRD).

rehabilitacja

Rehabilitacja

Fundacja oferuje różnorodne formy rehabilitacji w ramach terapii bezpłatnej, jednakże dostępna jest także opcja skorzystania z niej odpłatnie. Sprawdź naszą ofertę.

obsługa subkont

Obsługa subkont

Zbieraj darowizny oraz 1,5% podatku i refunduj wydatki związane z leczeniem i rehabilitacją.

Sala Doświadczania Świata

Wyjątkowe miejsce wyposażone w urządzenia wszechstronnie stymulujące rozwój zmysłów.

Mikropolaryzacja mózgu (tDCS)

Innowacyjna, nieinwazyjna, bezbolesna i bezpieczna w wykonaniu metoda wspomagająca terapie specjalne i leczenie farmakologiczne.

Tlenoterapia hiperbaryczna

Relaksacyjna i nieinwazyjna terapia 93% tlenem, dająca szereg korzyści w wielu wymiarach zdrowa oraz kondycji fizycznej i psychicznej.

Medyczna marihuana

Podejmujemy rozmaite działania, aby propagować ideę medycznej marihuany – zarówno wśród pacjentów i ich opiekunów, lekarzy oraz środowisk medycznych.

Nasza historia

W 2011 roku mama
chłopca z Zespołem Downa szukała wsparcia i pomocy w lokalnych instytucjach.

Nie znalazła miejsca, w którym otrzymałaby to, czego szukała, dlatego stała się Fundatorką Fundacji.

Dorota Gudaniec Fundatorka i Prezeska, działając na rzecz osób niepełnosprawnych stała się również aktywistką i propagatorką leczenia medyczną marihuaną. Dzięki zaangażowaniu Prezes Fundacji, Fundacja od początku była zaangażowana w pracę nad ustawą legalizującą medyczną marihuanę, m.in. począwszy od 2015 roku, raz w roku organizuje międzynarodową konferencję aby edukować, uświadamiać i propagować niezwykłe efekty leczenia pacjentów medyczną marihuaną.

Dzieci pod opieką Fundacji

lat realnego wsparcia

rodzin pod opieką Fundacji

zrealizowanych projektów

Realizujemy programy
finansowane przez:

Ruszamy z rekrutacją do projektu „Krok Po Kroku Pokonamy Bariery” (III etap) >>

Oligofrenopedagog/ pedagog specjalny dla dziecka na zajęcia indywidualne pilnie poszukiwany >>

Wznawiamy przyjęcia na zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju jeszcze w tym roku! >>

Praca szuka człowieka >>

Mały % – wielkie wsparcie

1,5%%
podatku

1,5% Twojego podatku to krok do samodzielności, niezależności i lepszego jutra naszych podopiecznych

Wpłać darowiznę
i pomóż naszym
podopiecznym

25zł
Test Mode
50zł

100zł

inna
kwota

Krok Po Kroku
w mediach

10.12.2023 []

10.12.2023 []

W siedzibie fundacji „Krok Po Kroku” odbędzie się cykl warsztatów skierowanych do rodziców, opiekunów, nauczycieli, specjalistów i pedagogów pod tytułem „Odkłamywanie seksualności osób niepełnosprawnych”.

Więcej: https://olawa24.pl/artykul/odklamywanie-seksualnosci/518274

26.09.2023 []

Marihuana połączy posłów? Gudaniec i Duszek o „leczniczych konopiach” Gośćmi Tematu Dnia byli Dorota Gudaniec, prezes Fundacji Krok po Kroku i mama Maksa, a także Marcin Duszek, poseł Prawa i Sprawiedliwości, którzy w rozmowie z Piotrem Otrębskim odnieśli się do tego, czy w Polsce.

Rozlicz PIT do końca kwietnia i przekaż nam 1,5% podatku!

Uwaga: Do wtorku 30.04 masz czas, aby złożyć roczne zeznanie podatkowe. Twoje 1,5% podatku to 100% wsparcia dla naszej Fundacji. Rozliczając PIT podaj KRS: 0000394013